Tuvalet Açma

Tuvalet, evlerimizde sık sık kullandığımız yerlerden biridir. Hijyenik olmasına oldukça özen gösteririz. Doğru kullanım olmadığı sürece, tuvaletlerde tıkanıklıklar meydana gelebilir. Hem alafrangalarda hem de alaturkalarda karşılaşabileceğimiz olası bir durumdur. Peki tuvaletler neden tıkanır, tuvalet açma yöntemleri nelerdir sorularına cevap bulalım.
Tuvaletlerde Neden Tıkanıklık Oluşur?
Tuvaletlerde, içine attığımız şeylere dikkat etmediğimiz sürece tıkanıklık oluşacaktır. Bunlar nelerdir?

  • Fazla miktarda kullanılan tuvalet kağıtlarının bir anda içine atılması halinde tıkanıklık meydana gelir.
  • Çocuk bezlerinin atılması da tıkanıklığa sebeptir.
  • Kadınların kullanmış oldukları pedleri içine atmaları aynı sonucu ortaya çıkarır.
  • Tutam halindeki saçların içine atılması halinde borulara takıldığında ortaya tıkanma durumu çıkmaktadır.
  • Sigara izmaritlerinin içine atılması da bir diğer etkendir.
  • Küçük çocukların içine attıkları oyuncakları veya benzeri maddeleri de tıkanıklık oluşturmaktadır.
  • Yanlış boru kullanımı da tıkanıklığa neden olmaktadır.
Tıkalı Tuvaleti Nasıl Açabiliriz?
Tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda, açmak için öncelikle herkesin aklına gelecek olan şey pompadır. Pompanın sağlam ve kaliteli olması gerekmektedir. Bunun yanında tuvaletin içinde de su olması lazım. Pompanın tıkanıklığı giderebilmesi için, suya ihtiyaç vardır. Pompa yardımı ile tuvalet tıkanıklığını ortadan kaldırabilirsiniz.
Başka bir yöntem olan karbonat ve sirke yardımı ile de tıkalı tuvaletler açılabilir. Klozetin içine 1 çay bardağı kadar karbonat ve bir o kadar da sirke dökülür. Hemen ardından sıcak su boşaltılır. 2 veya 3 saat kadar bekledikten sonra tuvalet yıkanır. Böylece oluşan tıkanıklık ortadan kalkmış olacaktır.
Bu yöntemler etkili olmamışsa, kimyasal açıcılar kullanılabilir. Kimyasal açıcılar, eritme görevi yaptıkları için tuvaletin içinde ped, bebek bezi, izmarit tarzında oluşan tıkanıklığı, bu maddeleri eriterek ortadan kaldıracaktır. Yine de tuvaletiniz açılmıyorsa, bunun için bir usta çağırabilirsiniz. Usta yardımı ile tıkalı tuvaletiniz kolaylıkla açılacaktır.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya