​Logar Tıkanıklığı

Logar kısaca yeraltında olan boşluktur. Kanalizasyonlar için ya da herhangi bir su gideri için oluşturulmuş olan yuvarlak biçimli boşluklardır. Bazı durumlarda logar tıkanıklığı oluşabilmektedir. Bunları inceleyelim.
Logar Tıkanıklığı Nedir?
Yeraltı boşluklarında bazı nedenlerden dolayı birikmeler oluşmaktadır. Bu birikmeler sonucunda logarda tıkanıklık meydana gelmektedir. Çoğu insan bu durumdan dolayı mağdur olabilmektedir. Ayrıca bu durum çok kötü kokulara da sebebiyet verebilmektedir. Peki, bu tıkanıklığa neden olan etkenler nelerdir?
Logar Tıkanıklığı Nasıl Oluşur?

  • Logar borusuna atılmış olan yabancı cisimler
  • Tuvalette atılan tuvalet kağıtlarının logar borusunda birikmesi
  • Çocukların atmış oldukları oyuncakları veya benzeri nesneler
  • Etrafa atılan çöplerin rüzgar nedeniyle borunun içine girmesi ve birikmesi
  • Üstünde yer alan toprağın basınca dayanamayıp çökmesi
  • Künk borusunun içine çökme durumu
Logar Tıkanıklığını Açmak İçin Ne Yapılır?
Logar açma işlemi belediyeye ait değildir. Genellikle profesyonel firmalar yapmaktadır. Uzmanlık gerektiren bir çalışmadır.
Öncelikle tıkanmış olan logar girişinden içeriyi görüntülemek için kamera gönderilir. Kamera ile ilgili yerin tüm hattı incelenir ve sorunun nerede ve neden olduğu tespit edilir. Tıkanmanın sebebi yabancı bir cisim ise robot cihaz ile cisme göre aparat kullanılarak çekip çıkarılır. Sonra tekrar kamera ile inceleme yapılır. Başka bir sorunun olup olmadığına bakılır. Ona göre işleme devam edilir.
Tıkanmanın sebebi cisim değil de künkün çökmesinden kaynaklanan bir sebepse robotlar bir işe yaramaz. Yapılacak olan şey, künk borusunun sökülmesi olacaktır. Kazı yapılarak boru değiştirilir.
Kapağın altında su birikintisi ile atık maddelerin birikmesi de oluşabilir. Bu durumda ise yapılacak şey, kapağı kaldırıp birikmiş atıkları temizlemek olacaktır.
Sitelerde bulunan logar kuyuları yılda iki kez yönetim tarafından kontrolünün yapılması gerekir. Aksi durumda bu sorunlar yüksek maliyetle sonuçlanacaktır.
 
 

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya