Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası

Tuvaletlerde tıkanıklık oluşması durumunda, tuvalet tıkanıklığı açma pompası sıklıkla kullanılır. Tuvalet tıkanıklığına kişisel çözüm yöntemleri arasında bulunan tuvalet açma pompaları, amacına uygun olarak kullanıldığında tıkanıklığın giderilmesinde etkin rol oynar. Su ile çözülemeyen katı atıklar bu sayede gider borusu içerisinde hareket ederek, sorun kısa sürede çözüme kavuşturulur.
Tuvalet tıkanıklığı durumlarında ayrıca;

  • Tuvalete tazyikli su tutmak,
  • Katı atıkları çözecek kimyasallar kullanmak,
  • Uzanabilecek mesafede bulunan yabancı cisimleri, bir eldiven yardımı ile çıkarmak,
  • Sıcak su dökerek çözülmeyi hızlandırmak,
Gibi kişisel yöntemlerde kullanılabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası Nasıl Kullanılır?

Tuvalet tıkanıklığı açmak için kullanılan pompalar, doğru yöntemler uygulandığında soruna çözüm oluştururlar. Öncelikle pompanın kullanılacağı tuvaletin su ile doldurularak pompanın tuvalete temas edeceği yüzeyin hava ile teması kesilmelidir.
Tuvalet pompası bas-çek yöntemi ile kullanılarak kullanılmalıdır. Tuvalet pompasına gereğinden fazla basınç uygulanması, tuvaletin yapı taşına ve giderlere zarar verebilir. Bu nedenle gereği kadar basınç uygulanmalıdır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası Ne Zaman Kullanılır?

Tuvalet pompasına karar vermeden önce, tıkanıklığın sebebi öncelikle öğrenilmelidir. Pislik dışında pet, oyuncak gibi yabancı cisimlerin varlığı durumunda pompa kullanılması önerilmez. Bu gibi durumlarda pompa kullanılması durumunda cisim daha ileri noktada tıkanıklığa sebep olabilir ve sorunu daha da arttırabilir. Tuvalet pompası sadece pislikten kaynaklı, suda çözülme ihtimali bulunan atıkların varlığı durumlarında kullanılır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası Nerelerde Kullanılır?

Tuvalet tıkanıklığı durumlarında kolay kullanım imkanı sunan tuvalet pompaları, klasik ve klozet tuvaletlerde kullanılabilir. Tuvalet pompaları aynı zamanda banyo, balkon gibi gider tıkanmalarında da etkili çözüm yolları sunar. Tuvalet pompası hangi ortamda kullanılacaksa, o ortamın yüzeyden en az 2-3 santim su birikintisinin olması çözümü kolaylaştırır. Hijyen açısından mutfak giderlerinde tuvalet pompası kullanılması önerilmez. Bu amaçla satılan pompalar tedarik edilerek kullanılabilir.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya