​Logar Açma

Bu yazımızda sizlere logar açma hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak logar hakkında biraz bilgi vermemiz gerekmekte. Logarlar sitelerin ya da binaların atık sularının birikmiş olduğu yer altı kuyuları olmakta. Kanalizasyona benzerdir fakat kanalizasyondan farklı görünümü vardır.
Kanalizasyonlar, belediye kontrolündeki logar kuyuları olmakta. Kanalizasyonun bütün sorunları ile belediyeler ilgilenmekte. Fakat logar kuyuları farklı omakra. Logar kuyuları sitelere ya da binalara ait olmakta ve site yönetimleri logar kuyularından sorumlu olmaktadır.
Tıkanma Sebepleri

  • Logar tıkanıklığının başlıca nedeni, logar borusuna yabancı cisimlerin girmiş olmasıdır.
  • Logar borusuna yabancı bir cismin girmiş olmasının nedeni ise maalesef bina sakinleri olmakta.
  • Tuvalete atılmış olan yabancı cisimlerin tuvaletin tıkanmasına neden olması dahi logar borusunda birikir daha sonraları tıkanıklığa neden olabilmekte.
  • Atılmış olan yabancı cisimlerin başlıcası tuvalet kâğıdı olmaktadır.
Diğer Sebepler
Tuvalet kâğıdının suda eridiği zannedilir fakat bu yanlış bilinmekte olan bir haldir. Tuvalete atılmış ıslak mendil veya hijyenik kadın pedleri de logar tıkanmasına neden olmakta. Yine çocukların tuvalete atmış olduğu oyuncaklar daha sonralarl logar tıkanıklığına neden olabilmekte.
Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılmaktadır?
Logar açma işlemi profesyonel firmalar tarafınca yapılmakta olan ve yaptırılması gerekli olan bir çalışma olmakta. Logar tıkanıklığını gidermek için site yönetimlerinde gerekli olan malzemeler bulunmamaktadır bu malzemeler firmaca karşılanır. Ayriyeten logar açma işlemini uzmanlık gerektirmekte olan bir çalışma.
Tıkanmış olan logarı açmak için evvela en yakın logar borusunun giriş kısmında kameralı görüntüleme cihazı gönderilmekte. Kameralı cihazla, logarın hangi sebeple tıkandığı belirlenebiliyor olmakta. Kameralı cihaz, logar borusunun giriş kısmından yani zemin kattan veya ya da bodrum katın tuvalet bölümünden sokularak logar kuyusuna kadar bitn lağım hattı incelenmiş olur.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya