Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evin içinde veya iş yerinde yapılan yanlış kurumlardan dolayı su sızıntısı ve tuvalet tıkanıklığı gibi baş ağrıtıcı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu durum sonucunda da gerek kötü kokular etrafa yayılır gerekse de haşere gibi baş ağrıtıcı sorunlar ile karşılaşılabilir.
Tamamen tesisatın kötü olmasından dolayı kaynaklanan bu sebepler evde yapılan yöntemler ile sizleri biraz zorlayabilir. Eğer ki yapamayacak gibi hissederseniz muhakkak bir tesisatçıya haber vermelisiniz. Peki, tuvalet tıkanıklığı açma sorunu nasıl çözülür?

Tuvaletin Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Tuvalet tıkanmasının iki ana sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi yanlış yapılan tesisat kurulumu olmakla birlikte bir diğeri ise tamamen kişilerin yanlış kullanımından kaynaklı olmasıdır.
Kısaca bunları maddeler halinde incelersek;
  • Tuvaletin içerisine atılan tuvalet kağıtları
  • Bez
  • Tuvalet içine atılan ped, diş macunu tüpü ve sünger
  • Giderin gerekli eğime sahip olmaması gibi başlıca sebeplerden dolayı tıkanıklık sorunu yaşanabilmektedir.

Robot İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkalı olan tuvaletlerin açılmasında bazı makineler ile yapılan işlemler zorluk oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı da birçok kişi robot ile tıkanıklığın giderilmesini tercih eder. Bu yöntemde pompa ile basınç uygulanmaktadır ve böylece tıkanıklık sorunu ortadan kalmaktadır. Fakat robot ile tıkanıklık açma sorunu yalnızca alaturka tuvaletler için geçerli bir yöntemdir.

Evde Yapılabilecek Yöntemler

Tıkalı olan tuvaletin içerisine 1 su bardağı karbonat ile 2 su bardağı sirkeyi dökün. (dilerseniz sadece evde yer alan herhangi bir deterjanı da dökerek bu işlemi sağlayabilirsiniz) Böylelikle tıkalı olan yer yumuşamaya başlayacaktır. Bu uygulama ile yalnızca sert cisimlerin sebep olduğu tıkanıklar giderilebilmektedir. Bu sebepten dolayı sorun her neden kaynaklı olursa olsun profesyonel bir kişiye başvurmak daha sağlıklı olacaktır.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya