Antalya Logar Tıkanıklığı

Logar, bütün binanın giderlerinin ortak olduğu alandır. Logar tıkanıklık en berbat tıkanıklıklar arasında olduğu tespit edilmektedir. Bütün sokağı pis bir koku ile etkilemektedir. Antalya logar tıkanıklığı açma açısından firmanın yeterli olanaklara sahip olduğu ve hızlı müdahalede bulunduğu gözlenmektedir. Logar tıkanıklığına engel olmak için kullanıcının logarın neden tıkandığını bilmesi gerekmektedir ki, aynı soruna defalarca maruz kalmamalıdır.

Logar Neden Tıkanır?

Logar tıkanması; giderleri zorlayacak ürünlerin, giderlere atılması sonucu oluşmaktadır.
Bu ürünlere örnek verilmesi gerekirse;
  • Regl pedleri
  • Suda şişen ve parçalanmayan ürünler
  • Kumaş parçası
  • Kağıt havlu
  • Çimento
  • Poşet vb. Ürünlerin gidere atılması sonucu logar tıkanıklığa neden olmaktadır.
Tuvaletlerde özel çöp kutuları bulunmalıdır. Giderlere tıkanıklığa sebep olabilme ihtimalindeki ürünlerin atılmaması gerekmektedir.

Logar Tıkanıklık Nasıl Açılmaktadır?

Logar tıkanıklık tespiti için, firma özel kamera sistemi ve özel robotlarıyla tıkanıklığı tespit edebilmektedir. Bunun için firmanın özel müdahalede bulunması gerekmektedir. Tıkanıklık sinyali alındığı takdirde, sinyal alınan bölüme gerekli müdahale yapıldıktan sonra, tıkanıklığın giderilmesi için işlemler yapılmaktadır.
Bu işlemler yapılırken, su kullanımı kapatılmaktadır. Borularda hasar olup olmadığı kontrol edilmektedir. Logar tıkanıklık, borulara ve giderlere verdiği hasara göre tespit edildikten sonra açılmaktadır.
Logar tıkanıklığın nadiren de olsa, logar kuyusunun dolmasından da kaynaklanabildiği gözlemlenmektedir. Bu tür durumlarda logar kuyusunun yeri tespit edildikten sonra logar kuyusu temizlenmektedir.
Kısaca bahsetmek gerekirse öncelik tıkanıklığın sebebi öğrenilmelidir. Tıkanıklığın sebebine göre çeşitli müdahaleler yapılmaktadır.

Maliyeti Ne Tür Durumlarda Değişiklik Gösterebilmektedir?

Kullanıcı hatasından kaynaklı bir logar tıkanıklık ise, işlem kısa süreceğinden maliyeti düşüktür. Ancak yanlış tesisattan ötürü sorunlardan kaynaklanıyorsa, daha çok uğraşa sebep olduğundan maliyeti artacaktır. Kronik sorunlarda, kullanıcı sorunlarına göre maliyeti daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya