Klozet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet veya hela olarak adlandırılan dışkının ve idrarın boşaltıldığı yer olan gerekli düzeneklerle tasarlanmış bir alandır.

Klozet Nasıl Temizlenir?

Uzun süre temizlenmemiş tuvaletlerde zaman içinde kahverengi lekeler yer edinmeye başlar.
Bu lekeleri gidermenin en etkili yolu şunlardır;
  • Sirke kullanmak
  • Bref 10x ürünleri
  • Klozetin altındaki suyu boşaltmak
  • Sert bir süngerle ovalamak
Bunlarla klozeti temizlemek iyi bir fikir olacaktır. Sirkeden sonra birkaç saat beklemek lekelerin giderilmesi için iyi olacaktır. Bu tarz lekelerin oluşmaması için haftada bir klozeti temizlemek daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Klozet Neden Tıkanır?

Klozetin tıkanmasında başlıca etkenler şunlardır;
  • Klozete peçete atılması
  • Saç, kıl gibi ayrışması güç olan maddelerin klozete atılması
  • Düzenli olarak sifon çekmemek
  • Gidere taş gibi ser cisimler dökmek
Bu etkenler zamanla klozette boruların içinde birikir ve tıkanmasına sebep olur. Bu yüzden klozete bir şey atmamak gerekir.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Klozeti tıkanan vatandaşlar nasıl açıldığını öğrenmek için klozet tıkanıklığı açma gibi aramalar yapmaktadır. Evde kolayca klozet açmanın formülleri bulunur. Bunlar arasında karbonat ve sirke klozetin içine dökülerek 1-2 saat aralığında bekletilir. Bu karışım tıkanmaya sebep olan maddeyi eriterek tıkanıklığın açılmasını sağlar.
Diğer bir yol ise askının çengel kısmı ile klozete pompa işlemi yapmaktır. Bu şekilde kalıntılar geriye doğru gider. Başka bir yol ise nalburlardan alınan klozet açıcılarını kullanmakta klozetin açılmasını sağlayabilir. Eğer hiç bir yöntem işe yaramıyorsa eve bir tesisatçı çağırmak iyi olacaktır. Tesisatçı sorunun kökünü tespit ederek sorunu çözer.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya