Klozet Açma

Klozet ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen tuvaletlerdir. Daha pratik ve konforlu olması nedeniyle alaturka tuvaletlere göre daha sık kullanılır. Diğer adıyla alafranga tuvalet denilen klozetler bazen tıkanarak günlük hayatı ve işlerimizi sekteye uğratır.

Klozetler Neden Tıkanır?

Klozet tıkanıklıkları ilk anlamda klozete farklı bir cisim atılmasından kaynaklanır. Örneğin ped, suda erimeyen peçete, poşet, kumaş ve benzeri maddeler klozetleri tıkar. Tıkanan klozetin gider borusu çalışamadığı için sifona basıldığında su gidişi olmaz. Tıkanan suların banyoyu ve evi basması söz konusu olur.
Yukarıda bahsedilen yabancı cisimler atılmadıysa klozetler temizlik sularının dökülmesinden de kaynaklanabilir. Ev temizliğinde kullanılan temizlik kovaları çoğu zaman klozete dökülür. Bu kirli suyun içerisinde bulunan toz partikülleri, kıl, tüy gibi maddeler klozetin zamanla tıkanmasına neden olur. Klozete yağ gibi maddelerin dökülmesi de uzun vadede tıkanmaya neden olur.
İşte klozet tıkanmasına neden olan şeyler:
  • Plastikler
  • Kalın peçeteler
  • Temizlik suları
  • Pedler
Tıkanma nedenlerinden biri de evin tesisatındaki sorunlardır. Bu sorunlar düzeltilirse klozet tıkanmalarının önüne geçilebilir.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Tıkanan klozetler insan yaşamında çok önemli aksaklıklara neden olur. Klozet tıkanmaları, tesisat borularının yıpranması, eskimesi ve kir tutmasından da kaynaklanır. Sizin de klozetiniz sık sık tıkanıyorsa bir tesisatçıdan yardım almanızda fayda var. En kısa zamanda tesisatınızdaki sorunları düzelterek tıkanıklık probleminden kurtulabilirsiniz. İyi bir teknik ekip ve kaliteli malzeme sorunu en iyi şekilde çözecektir.
Klozet açma uygun malzeme kullanılmadan yapılırsa tekrarlayan tıkanmalara yol açabilir. Ekipman seçimi ve çalışma prensibi anahtar rol oynar. Klozet tıkanmalarında deneyimli ustaların hizmetine güvenmek her zaman daha mantıklı çözümlerdir. Sorunların kökten çözülmesi böylece daha mümkün olur.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya