Klozet Tıkanıklığı Açma

Kullanım sıklığı fazla olan banyo ve tuvaletlerde kimi zaman tıkanma problemleri gündem olabiliyor. Klozet tıkanıklığının birden fazla sebebi olabiliyor. Kullanım sıklığı fazla olan klozetler yanlış kullanımlar sonucu da tıkanabiliyor. Bu yazıda klozet tıkanıklığı açma konusunda detaylıca bahsedeceğiz.

Klozet Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?

Klozetlerde tıkanma problemleri birçok yanlış kullanım sonucunda ortaya çıkıyor.
Klozet tıkanıklığı sebepleri şu şekilde sıralanabilir;
  • Kalın peçete veya peçete benzeri ürünlerin klozete atılması
  • Hacim kazanarak tıkanıklık yaratacak çocuk bezi benzeri ürünlerin atılması
  • İçerinde katı materyaller bulunan atık suların klozetlere boşaltılması
  • Yanlış tesisat uygulamaları yapılması
  • Binanın ana gider borularında muhtemel tıkanmalar olması
  • Borularda donma tehlikesi bulunan yağ benzeri atıkların klozete dökülesi
Bu ve daha birçok yanlış uygulamalar klozet tıkanıklığı sebebi oluşturabilir. Klozet tıkanıklığı yaşanması durumunda alanında profesyonel bir tesisatçıdan destek almak gerekir.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Temel olarak klozet tıkanıklığı sifon çekildiğinde suyun gidişindeki hızdan anlaşılabilir. Bireysel olarak yapılabilecek ilk uygulama sifonu çekerek suyun hızını test etmek diyebiliriz. İlk etapta hızlı akan su tıkanıklığın yakında, bir süre sonra yavaşlayan su hızı ise tıkanıklığın daha ilerde olduğunun göstergesidir. Kimyasal maddeler ile klozet açılabileceği gibi pompa yardımıyla da klozet tıkanıklığı giderilebilir. Sorun devam ediyorsa profesyonel destek almak faydalıdır.

Cihaz Kullanarak Klozet Tıkanıklığı Açma Nasıldır?

Teknolojinin klozet açma konusundaki hizmetleri de problemleri kısa sürede çözmeye olanak tanıyor. Kameralı cihazlar ve robotlar ile yapılan açma işlemi hem daha kontrollü hem de daha kesin sonuçlar ortaya koymayı sağlar. Kameralı sistemler ile tıkanıklığın konumunun belirlenmesinin ardından robot cihazlar ile tıkanıklığın açılması sağlanıyor. Robot cihazlar tıkanıklığı dönme hareketleri ile kolay bir şekilde açabiliyor. Tıkanıklığın açıldığından emin olmak adına tekrar kameralı sistemle bakılarak işlem tamamlanıyor.
 
 
 
 

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya