Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletlerin tıkanması, kullanıcı hatalarına bağlı olarak gelişen sorunlardır. Tuvalet giderlerinin çöp olarak kullanılması ve sifon kullanılmaması, borularda birikintiye yol açar. Bu birikintiler uzunca bir süre borularda kalarak gitmeye zorlanır. Fakat bir süre sonra birikintiler ilerleyemez hale gelir. Bu durumda tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekir. Tuvalet tıkanıklığını bazen kendiniz açabilirken, çoğu zaman bir ustaya ihtiyaç duyarsınız.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Tuvalet tıkanıklığını açmaya çalışmak için büyük tel, çubuk veya sopa gibi aletler kullanmak kesinlikle yanlıştır. Tuvaletin giderinden aşağısı borulardan oluşur. Bu borular nihayetinde plastiktir ve kolaylıkla delinebilir. Bu ise daha büyük sorunlar ayol açmaya sebep olur.
Tuvaletiniz tıkandığı zaman birkaç kez sifona basmayı deneyin. Düzelmediği zaman tuvalet açıcı tabletler kullanarak şansınızı bir kez daha deneyin. Evde yapabileceğiniz tüm işlemlerin ardından yine de açılmadıysa, bu konuda uzman birinden yardım istemeniz gerekecektir. Bu durumda tuvalet giderleri, gelişmiş cihazlarla açılmalıdır.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklığı ev sahiplerinin hataları sonucunda ortaya çıkar. Buna yardımcı olan diğer faktör ise eski ve bakımsız borulardır. Ev sahiplerinin tuvaletin tıkanacağını düşünmeden attığı çöpler ve yabancı cisimler tuvaletin tıkanmasındaki en büyük etkendir.
  • Tuvalet giderine atılan büyük çöpler
  • Tuvaletin sifonunu kullanmamak
  • Tuvaletlerde boruların eskimiş olması
Tuvaletlerde sifona basmamak veya sifona basmayı unutmak çöp birikintisine yol açar. Bu çöpler bir süre için tıkanmaya yol açmasa da zaman içerisinde birtakım sorunları beraberinde getirecektir. Bazı durumlarda tesisat ustalarından yardım almak gerekir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

Tuvalet tıkanıklığını önlemenin ilk yolu ev sahiplerinin tuvalet giderin çöp atmamasıyla mümkün olur. Tıkanan tuvaletlerin neredeyse %90'ı sadece gidere atılan çöplerden kaynaklanıyor. Tuvalete giren herkes mutlaka sifonu kullanmalı ve tuvaletin giderinin açık olduğundan emin olmalıdır.
Tuvalet giderlerini düzenli olarak temizlemek de tuvalet tıkanıklığını önleyebilir. Temizlik esnasında tuvalet giderine çok kaynar olmayan su dökebilirsiniz. Bu sayede sıcak su pislikleri ve bazı peçete ve çöpleri götürmeye yardımcı olacaktır. Fakat sıcak su veya tuvalet açıcı kapsüller sert ve yabancı cisimlerde işe yaramayacaktır.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya