Antalya Lavabo Açma

Ev veya iş yerlerinde birçok problem görülebiliyor. Bu problemlerin çoğu kolaylıkla çözülüyor. Çözülemeyen problemler can sıkıcı olabiliyor. Lavabo tıkanıklığı her evde görülebiliyor. Antalya’ da yaşayanlar, lavabosu tıkandığında Antalya lavabo açma konusunu araştırıyor.

Lavabo Tıkanıklığının Nedenleri

Lavabo tıkanıklığının birçok nedeni bulunuyor. Lavabolar bakım yapılmazsa kolaylıkla tıkanabiliyor. Ancak çoğu kişi lavabo bakımının nasıl yapılacağını bilmiyor. Lavabo bakımı, ustalar tarafından yapılıyor. Uzmanlar 3-4 ayda bir lavabo bakımının yapılmasını öneriyor. Pek çok kişi lavaboya kızartma yağlarını döküyor. Bu durum lavabonun tıkanmasına neden oluyor.
Lavaboların tıkanma nedenleri şöyle:
  • Gider borularının eskimesi
  • Çocukların lavaboya oyuncak atması
  • Ustaların lavaboya yanlış müdahale etmesi
  • Bilinçsiz kimyasal ürün kullanılması
Lavabo tıkanıklığına anında müdahale etmek gerekiyor. Anında müdahale edilmezse daha farklı sorunlar oluşabiliyor.

Lavabolar Nasıl Açılır?

Günün her saati lavabolar tıkanabiliyor. Gündüz tıkanması durumunda en yakın ustadan yardım istenebiliyor. Ancak gece tıkanan lavabolar için usta çağırmak mümkün olmuyor. Yapılacak kolay işlerle lavabolar açılabiliyor. Ancak bunları yaparken dikkatli olmak gerekiyor.
Birçok kişi, tıkanan lavabolara sıcak su döküyor. Sıcak su lavaboları açmıyor. Aksine tıkanıklığı artırıyor. Yarım paket karbonat, elma sirkesi ve sıcak suyun lavaboya dökülmesi tıkanıklığı gideriyor. En doğru sonucun alınması için işlemden sonra 1-2 saat beklemek gerekiyor.

Lavaboları Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıkanan lavabolara bilinçsizce yaklaşmamak gerekiyor. Yapılacak yanlış bir işlemle sorun büyüyebiliyor. Uzmanlar, eldivensiz işlem yapmamayı öneriyor. Lastik eldivenler, cildimizi koruyor. Eldiven takmadan kimyasal ürün kullananlarda cilt tahribatı görülebiliyor.
Lavabo açıcı kullanılırken çocukların alanda olmaması gerekiyor. Çünkü bu ürünler çocukların sağlığını tehdit edebiliyor. Kimyasal ürün kullanırken maske kullanmak sağlığımızı koruyor. Tıkanan lavaboları açmadan önce uzman firmalarla görüşmek çoğu kişinin işini kolaylaştırıyor.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya