Antalya Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı konusunda Antalya klozet tıkanıklığı açma firması gerekli olan tüm işlemleri en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Tıkanıklık konusunda pek çok hata ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi kirli suların dökülmesidir. Kirli sular döküldüğü anda klozet içerisinde tıkanıklık yapabiliyor. Peki, klozet tıkanıklığını gerçekleştiren diğer durumlar nelerdir? Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? İşte gereken tüm bilgiler.

Klozet Neden Tıkanır?

Klozetin tıkanmasının birçok sebebi bulunur. Bu sebepler arasında en öne çıkanı ise temizlik sularıdır. Temizlik sularında çeşitli kalıntılar olması nedeni ile klozete döküldüğü anda zamanla tıkanmayı gerçekleştirebiliyor. Diğer sebep ise tuvalet kâğıdının aşırı derecede atılmasıdır. Tuvalet kâğıtları zaman içerisinde gideri tamamen tıkayabilir.
Tuvalet kâğıdının atılması ve temizlik sularının dökülmesi tıkanıklık sebepleri arasında ön plana çıkar. Çeşitli ufak tefek çöplerin atılması da aynı şekilde tıkanıklığı gerçekleştirir. Bu nedenle mutlaka klozet içerisine kirli sular, ufak çöpler ve tuvalet kâğıtları atılmamalıdır.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır?

Tıkanıklığın anlaşılması için kolay bir yöntem bulunur. Sifon çekildikten sonra su klozet içerisine dolup gitmediği takdirde problemin yakın mesafede olduğu anlaşılır. Fakat sifonun çekilmesi ile su normal şekilde gittikten sonra klozet içerisine yavaş şekilde doluyor ise, problemin uzak kısımda olduğu anlaşılır. Böylece gerekli olan aletler toparlanarak klozet açma işlemi başlar.

Klozet Açmak İçin Ne Yapılır?

Klozet tıkanıklığının açılması için yapılan işlemler şu şekildedir;
  • Kimyasal açıcılar kullanmak.
  • Klozet açma teli kullanmak.
  • Basınç pompası kullanmak.
  • Elbise askı teli kullanmak.
  • Sirke ve karbonat karışımlı su kullanmak.
Bahsedilen bu işlemler tıkanıklığa çözüm olmadığı vakit mutlaka teknik servisten destek alınması gerekir. Teknik servisin elinde olan özel malzemeler sayesinde klozet tıkanıklığı en kısa sürede açılır.

Kamera ve Robot Teknolojisi

Teknik servis çağrıldıktan sonra gereken araştırmalar kamera sistemi sayesinde gerçekleşir. Klozet içerisine sokulan kamera ile tıkanıklığa neden olan cisimler incelenir. Tıkanıklığın nerede hangi cisim tarafından gerçekleştiği anlaşıldıktan sonra robot teknolojisi kullanılır. Klozete sokulan robot teknolojisi sayesinde tıkanıklık en kısa süre içerisinde tamamen sağlıklı şekilde ortadan kaldırılır.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya