Gider Tıkanıklığı Açma

Ev ortamında en sık görülen problemler arasında yer alan giderlerin tıkanıklıklarında, birçok işlem sayesinde gider tıkanıklığı açma durumu gerçekleşebiliyor. Ancak giderlerin tıkanması konusunda bazı hatalar her zaman ön plana çıkıyor. Bu hataların olması ile birlikte giderlerde tıkanma durumu kaçınılmaz oluyor. Peki, tıkanan giderlerin açılması için hangi işlemler gerekiyor? Lazım olan tüm bilgiler burada.

Mutfak Lavabo Gideri Neden Tıkanır?

Mutfaklarda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi yemek yağlarının gidere dökülmesidir. Gidere dökülen yağlar zaman içerisinde tıkanıklığı gerçekleştirir. Üstelik atılan yağlara ek olarak yemek kalıntıları da döküldüğü zaman tıkanma probleminin oluşması daha fazla artacaktır. Elbette bazen bu durumlar dışında inşaat yapan kişilerin hatası da olabiliyor.
Özellikle yanlış şekilde bağlanan gider boruları ve içerisine atılan inşaat kalıntıları daha sonra ev sahiplerine problem oluşturabiliyor. Giderin iyi olmasını sağlayan en önemli etken, gider borusunun eğiminin istenen oranda olmasıdır.

Banyo Lavabo Gideri Neden Tıkanır?

Banyo lavabosu genellikle sabun kalıntıları, saçlar ve sakallardan dolayı tıkanır. Buna ek olarak elbette boru eğiminin iyi olmaması da eşlik eder. Fakat inşaat problemi dışında saçlar tıkanıklığı oluşturan ilk nedendir. Bundan dolayı saçların mutlaka çöp kutusuna atılması gerekir. Sabun kalıntıları da aynı şekilde lavabonun giderine atılmamalıdır.

Klozet Gideri Neden Tıkanır?

Klozet giderlerinin tıkanmasını oluşturan hatalardan bir tanesi tuvalet kâğıtlarının atılmasıdır. Tuvalet kâğıdı dışında temizlik suları, saçlar, naylon çöpler ve buna benzer ürünlerin atılması da tıkanıklık oluşturma açısından ön plana çıkar.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklığının açılması için şunlar yapılır;
  • Gider açıcı ilaçlar kullanılır.
  • Gider açmak için pompa kullanılır.
  • Giderin açılması için özel tel kullanılır.
  • Evde hazırlanan sirke ve karbonat karşımı kullanılır.
Bunların dışında gider açma işi yapan firmalardan destek alınır. Firmada bulunan kamera sistemi ile gider problemi bulunduktan sonra gider açıcı robot ile işlem tamamlanır.

Etiketler
Tıkanıklık Açma Antalya

Tıkanan tuvaletler günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkileyebilecek ciddi bir problemlerden biridir. Tıkanan tuvalet kullanılmaması gerektiği gibi kullanıldığında geri tepme gibi daha olumsuz sonuçlar

İletisim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, 638. Sk. no 33 D:Apt d1, 07010 Muratpaşa/Antalya

© Copyright 2020. Antalya Tıkanıklık Açma Tüm hakları saklıdır. Maxantalya